מאמרים

"טיפול ביום אחד"

"

פרקטיקת טיפולי שיניים ביום אחד מתאימה לאנשים הסובלים מחרדה שאינה ניתנת לפתרון או לאנשים עסוקים מאוד המעדיפים לסיים את הטיפולים ביום אחד ולא למשוך אותם על פני כמה שבועות או אפילו חודשים. בעבר, טיפולי שיניים ביום אחד נעשו אך ורק בבתי חולים, במחלקות לניתוחי פה ולסתות, ואופיינו במורכבות של הניתוחים וטיפולי השיניים, אולם כיום ישנן מרפאות פרטיות שברשותן הציוד הנדרש לביצוע טיפולי שיניים ביום אחד או בהרדמה עמוקה.במרפאות אלה, על רופא השיניים להיות מומחה או שעליו לעבור הכשרה מתאימה. (במקרה של הרדמה עמוקה חייב להיות נוכח גם רופא מרדים מומחה).

יתרונות הטיפול

* חיסכון בזמני המתנה - ניתן לבצע טיפולים ארוכים גם ללא הרדמה עמוקה ולחלק את תוכנית הטיפול ל-2 או 3 פגישות ארוכות ובכך חוסכים את זמני ההמתנה במרפאת השיניים.

* השתלת שיניים ביום אחד - ביצוע שתלים הכולל שיקום זמני, המטופל יוצא ממרפאת השיניים עם שיניים זמניות המאפשרות לו לחייך ולנהל אורח חיים תקין.

* חוסכת חלק ניכר מהחרדות מאי הוודאות הכרוכות בכל טיפול שיניים.

בדיקה אצל רופא השיניים

על מנת להגיע אל היום המיוחל, צריכים לעבור כמה שלבים כאשר הראשון מביניהם הוא ביקור אצל רופא שיניים על מנת לאבחן את מצב השיניים ולקבוע את מספר טיפולי השיניים המיועדים לאותו יום. רופא השיניים מסתמך על בדיקה קלינית וצילומי רנטגן מפורטים. רק לאחר מכן נקבעת תוכנית המקיפה את כל הצרכים הדנטליים של המטופל. במקרה של הרדמה עמוקה, נשלח המטופל לסדרת בדיקות דם, א.ק.ג ועוד בדיקות ספציפיות על מנת לאשר את כשירותו הרפואית למהלך של טיפול שיניים בהרדמה עמוקה.

מהלך הטיפול

כאמור, טיפולי שיניים ביום אחד נעשים תחת הרדמה עמוקה ומנוהלים בידי שני צוותים: הצוות הראשון מורכב מרופא מרדים והצוות השני מורכב ממומחי טיפולי שיניים וצוות סייעות שהוכשר במיוחד לביצוע טיפולי שיניים בהרדמה.בגלל ההרדמה העמוקה, ניתן לעשות כמעט את כל הטיפולים החודרניים כמו עקירת שיניים, השתלות, הרמת סינוס והוספת עצם, כמו גם טיפולים קלים יותר כמו: סתימות, ניקוי אבנית, כתרים זמניים וטיפולי שורש. המטופל שוכב נינוח ורדום ואינו מפריע לביצוע הפעולות הדנטליות.

לאחר הטיפול

תופעות הלוואי לאחר טיפולי שיניים ביום אחד אינן קשות ואף מינימליות. כמובן שככל שהטיפול היה מורכב יותר כך יש חשש לתופעות לוואי קשות יותר כמו דימום, כאב ונפיחות. יחד עם זאת, היצמדות להוראות הרופא ולקיחת התרופות הנכונות יחזירו את המטופל לשגרת היום יום שלו במהרה. בכל מקרה, בימים שלאחר הטיפול מומלץ לנוח כמה שיותר, לאכול אוכל רך, לשתות הרבה ולתת לפה להשתקם בקצב שלו.

דברים שצריך לדעת

טיפולי שיניים ביום אחד הם אכן פתרון מצויין לאלה שזמנם אינם בידם או שסובלים מחרדה דנטלית בלתי נתפשת. אולם, הצלחת התהליך תקום ותיפול על בחירת המרפאה והרופא המנהל את הפרויקט. רופא אשר לו נסיון רב בתחום יעביר אתכם את כל התהליך בצורה נקייה, חלקה ובעיקר מקצועית.כשתתעוררו מההרדמה הדבר הראשון שתרצו לעשות הוא לגשת לראי ולחשוף חיוך בוהק של שיניים בריאות ולבנות. זה בהחלט אפשרי.
"