מאמרים

"אפיסקטומי"

"

אפיסקטומי הינו אחד הטיפולים האפשריים לטיפול בטיפול שורש כושל,במקרה של כשלון טיפול השורש הראשוני, יש אופציית טיפול השורש החוזר ("חידוש טיפול שורש"). גם במקרה  שטיפול השורש החוזר לא הצליח להתגבר על החיידקים והזיהום בלסת ממשיך, בדרך כלל לא יבוצע חידוש טיפול שורש נוסף (כי הדבר יביא אותנו לרוב למסקנה, שקיים כנראה איזשהו כיפוף או מחסום אנטומי שמונע מהמכשור הקיים בידנו להגיע אל קצה השורש, ולנקות אותו כראוי וצריך להגיע אל השורש מצדו השני ולטפל בזיהום), כלומר גם במצב זה יומלץ ביצוע טיפול שורש כירורגי כולל קיטוע סב חוד השורש-אפיסקטומי.
באפיסקטומי אנו מגיעים אל השורש מכיוון הקצה שלו, ומבצעים טיפול שורש הפוך, וכן מסלקים כירורגית את קצה השורש הבעייתי והרקמה המזוהמת סביבו. במקרי נזק רב לעצם מבוצעת גם השתלת עצם מלאכותית למילוי איזור הנגע בלסת.
סיבה נפוצה לביצוע אפיסקטומי היא כאשר קיימים כבר כתרים תקינים בפה ותחתיהם טיפולי שורש ומבנים, אם אחד מטיפולי השורש לא הצליח, במקום לפרק את כל השיקום, מגיעים לקצה השורש הבעייתי ומטפלים בו בעזרת טיפול שורש כירורגי . 
סיכויי ההצלחה נעים סביב 82 -92% ל-5 שנים.
כמובן ניתוח אפיסקטומי המבוצע במרפאת מיאר דנט היא בשיטה חדשנית  עם מיקרוסקופ וציוד מיקרוכירורגי .
הריפוי לאחר הניתוח הוא קל יחסית, מכיוון שהפתיחה ברקמה היא קטנה ביותר וגם הסרת חומר השן וגודל השדה הניתוחי הוא קטן מאוד.
האפיסקטומי מתבצעת על ידי ד"ר דראושה גיית , מומחה לטיפולי שורש,  תוך כדי שימוש במיקרוסקופ הטיפולי ויתר המיכשור המודרני היעודי למטרה זאת , על מנת להסיג את התוצאות הטובות ביותר.

"