מאמרים

"כתרי זירקוניה איכותיים ללא מתכת"

"

התפקיד של הכתר בשניים הוא להחזיר לשן את צורתה ואת הפונקציה שלה. חומר שן נעקל על ידי עששת, המוסרת על ידי הרופא וכך נוצר חוסר חומר שן גדול. חוסר זה מוחזר על ידי מבנה וכתר. כתר איכותי לדוגמת "כתר זירקוניה" עשוי מחרסינה וללא מתכת יבטיח למטופל מלבד הפונקציה, אסתטיקה מירבית לעומת כתרים אחרים. בגלל החדשנות של החומר עדין כתרי זירקוניה יותר יקרים מכתרים על בסיס מתכת.

 למה כדאי כתרים זירקוניה -  יתרונות
כתר שיניים זירקוניה חזק מעט פחות מכתר חרסינה על בסיס מתכת, אולם גם כך הוא עמיד מאוד. היתרון הגדול שלו, כאמור, הוא באסתטיקה יוצאת הדופן באיכותה, ולמעשה רובנו נתקשה מאוד לזהות כי בפיו של מישהו הושם כתר שיניים זירקוניה.

צבעו של כתר זה דומה מאוד לצבען של שיניים (בריאות) ועל כן הוא מתמזג בפה באופן מושלם ומשווה לו מראה טבעי. היעדר המתכת תורם אף הוא לאסתטיקה, וכך גם העובדה שבזכות טכנולוגיות מתקדמות כתר שיניים זירקוניה מותאם באופן מושלם לפיו של המטופל. בנוסף, כתר זה מאפשר מעבר אור ועל כן אינו יוצר מראה אטום משהו כמו כתרים אחרים.

יתרון נוסף של כתר שיניים זירקוניה, בזכות היעדר המתכת, הוא מניעת הצטברות חיידקים מתחת לכתר, ולכן גם הסיכון לדלקות חניכיים וביקורים חוזרים ונשנים במרפאות שיניים נמוך יותר. כמו כן כתר שיניים זירקוניה הוא אידיאלי לאנשים הסובלים מאלרגיה למתכות.
גם עמידותה הגבוהה של הזירקוניה היא יתרון, שכן כתר זה נשמר בפה ומבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר לאורך שנים רבות.

"