מאמרים

"איך אפשר לשמור על שיניים בריאות?"

"

הכלל הראשון והחשוב ביותר בשמירה על שיניים בריאות הוא צחצוח קבוע של השיניים.
כשאתם מצחצחים שיניים בחרו במברשת רכה שאינה גורמת נזק לשכבת האמייל של השן ובמשחת שיניים איכותית 
צחצחו שיניים באופן קבוע פעמיים ביום:
לאחר ארוחת הבוקר ולא מיד כשאתם קמים – כך תיפטרו משאריות המזון העלולות לפגוע בשיניים
לפני השינה : הקפידו לצחצח מיד אחרי הארוחה האחרונה לפני השינה, כדי שלא יצטברו חיידקים במהלך הלילה על רובד השן
ניקוי הלשון – על הלשון מצטברים חיידקים רבים העלולים לגרום לזיהומים, לדלקות ולריח בלתי נעים בפה. את הלשון יש לצחצח בעזרת מנקה לשון ייעודי. אם אין לכם מנקה לשון, תוכלו להשתמש גם במברשת שיניים.
השתמשו בחוט דנטלי באופן קבוע כדי לנקות את השיניים ולהיפטר מעודפי המזון בין השיניים. ניקוי החריצים בין השיניים מעניק מראה בריא ונקי תורם למניעת העששת
השתמשו בקסמים לניקוי עודפי מזון אחרי כל ארוחה.
תזונה מתאימה והימנעות מאכילה בין הארוחות, במיוחד ממתקים וחטיפים, מסייעת בשמירה על בריאות השיניים והפה. גם הימנעות ממאכלים עתירי פחמימות מסייעת לבריאות השיניים. רצוי להימנע ממאכלים דביקים כמו סוכריות טופי, מרשמלו, במבה, סוכריות גומי ועוד. מאכלים אלו יוצרים סביבה חומצית בפה ומגבירים את הסיכויים לחלות במחלת העששת
רצוי להימנע משתייה חומצית וממשקאות מוגזים. משקאות כמו מיץ לימון ומשקאות מוגזים יוצרים סביבת חיידקים מזיקה בחלל הפה. שתייה מרובה של משקאות מהסוג הנ"ל פוגעת בזגוגית השן ומאפשרת לחיידקים לחדור אל עומק השן.
 ביקור קבוע אצל השיננית חיוני מאוד לשמירה על בריאות ושיקום הפה. הטיפול אצל השיננית מסיר אבנית ומונע דלקות חניכים, ריח הרע מהפה , וביקור תקופתי אצל רופא השיניים עוזר בגילוי מוקדם של כל בעיה שיכולה להיווצר בשיניים וטיפול בה בזמן הנכון . 

"